Skip to main content

Współczesny świat nieustannie się rozwija, a nowoczesne technologie coraz bardziej wkraczają w nasze życie. Jednym z takich rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność wśród kierowców, jest lokalizator GPS. Wielu z nas zadaje sobie pytanie: „Czy lokalizator wpływa na wysokość składki?”. W tym artykule postaram się przybliżyć czy i jak korzystanie z lokalizatora GPS wpływa na ubezpieczenie samochodu.

Czy GPS może wpłynąć na obniżenie składki ubezpieczenia?

Tak, GPS może wpłynąć na obniżenie składki ubezpieczenia. Wielu ubezpieczycieli oferuje zniżki dla właścicieli samochodów wyposażonych w lokalizatory GPS, ponieważ uważają je za narzędzie zwiększające bezpieczeństwo i pomagające w odzyskaniu pojazdu w przypadku kradzieży.

Dzięki lokalizatorowi GPS ryzyko poniesienia strat przez ubezpieczyciela jest niższe, co może przekładać się na niższe składki dla klienta. Najwięksi ubezpieczyciele w Polsce oferują do 10% zniżki w ubezpieczeniu dzięki posiadaniu „systemów specjalnych”. Niemniej jednak warto zawsze sprawdzić oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i zapytać bezpośrednio o ewentualne zniżki związane z posiadaniem lokalizatora GPS w samochodzie.

GPS a ubezpieczenie: Czym jest lokalizator GPS?

Lokalizator GPS to urządzenie wykorzystujące technologię satelitarną do śledzenia położenia danego obiektu. W kontekście samochodów, jest to głównie wykorzystywane do monitorowania i śledzenia pojazdu w przypadku kradzieży.

GPS ubezpieczenie AC: Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie lokalizatora?

W przypadku ubezpieczenia autocasco (AC), korzystanie z lokalizatora GPS może przynieść wiele korzyści. Jeśli twoje auto zostanie skradzione, istnieje większa szansa na szybkie odnalezienie i powrót pojazdu dzięki monitorowaniu GPS. Ubezpieczyciele dostrzegają tę wartość, co często przekłada się na niższe składki dla posiadaczy takich urządzeń.

GPS a składka ubezpieczenia: Czy naprawdę można zaoszczędzić?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Skoro lokalizator GPS zwiększa szansę na odzyskanie skradzionego pojazdu, to ubezpieczyciel ponosi mniejsze ryzyko, co powinno przełożyć się na niższe składki. Jednakże, warto przyjrzeć się temu bliżej.

Nie każdy ubezpieczyciel oferuje zniżki za posiadanie lokalizatora GPS w pojeździe. Wiele zależy od indywidualnej polityki firmy, rodzaju ubezpieczenia czy też marki i modelu pojazdu.

Czy lokalizator wpływa na wysokość składki?: Analiza rynku

Przeprowadziłem analizę kilku głównych towarzystw ubezpieczeniowych działających na naszym rynku. Okazuje się, że wiele z nich oferuje zniżki dla klientów, którzy zdecydowali się na montaż lokalizatora GPS w swoim samochodzie. Zniżki te wahają się od kilku do kilkunastu procent.

Jednak ważne jest, aby zwrócić uwagę na drobny druk w umowie ubezpieczenia. W niektórych przypadkach zniżka jest dostępna tylko dla określonych modeli lokalizatorów lub pod pewnymi warunkami, np. regularnym serwisowaniem urządzenia.

Oferta XTrace najlepsze na rynku połączenie bezpieczeństwa z zabezpieczeniem

Lokalizator GPS a ubezpieczenie samochodu to temat, który wzbudza wiele emocji wśród kierowców. Posiadanie takich rozwiązań jak antykradzieżowy system lokalizacji samochodów, czy też blokada CAN niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo i szansę na odzyskanie pojazdu w przypadku kradzieży. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych docenia ten fakt, oferując zniżki na ubezpieczenie. Jeśli zastanawiasz się nad montażem lokalizatora w swoim samochodzie, zwróć uwagę na połączoną ofertę XTrace: oferujemy antykradzieżowy system GPS dla pojazdów i ubezpieczenie w pakiecie.

reklama

Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych preferencji każdego kierowcy. Warto jednak pamiętać, że technologia idzie naprzód, a nowoczesne rozwiązania, takie jak lokalizator GPS, stają się coraz bardziej dostępne i powszechne w naszych samochodach.