Skip to main content

Instalacja systemu lokalizacji pojazdów po kradzieży to temat, który budzi zainteresowanie wielu właścicieli aut, szczególnie w kontekście już istniejących zabezpieczeń takich jak autoalarmy. Choć autoalarmy są skutecznym pierwszym krokiem w zapobieganiu kradzieży, dodanie systemu lokalizacji pojazdu może znacząco zwiększyć szanse na odzyskanie skradzionego samochodu.

Autoalarmy – pierwsza linia obrony 

Autoalarmy działają głównie jako środek prewencyjny. Emitują głośne dźwięki, które mają na celu przestraszenie złodzieja oraz zwrócenie uwagi przechodniów czy sąsiadów. Jednakże, w przypadku bardziej zdecydowanych lub doświadczonych złodziei, autoalarm może okazać się niewystarczający. Przestępcy często wiedzą, jak szybko i skutecznie wyłączyć alarm, co pozwala im uciec z pojazdem zanim na miejsce dotrą służby ratunkowe.

Kluczowa rola systemów lokalizacji pojazdów

Tutaj właśnie pojawia się kluczowa rola systemu lokalizacji pojazdów. Dzięki wykorzystaniu technologii GPS, taki system umożliwia śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym. W przypadku kradzieży, właściciel samochodu lub służby bezpieczeństwa mogą szybko zlokalizować pojazd, co znacząco zwiększa szanse na jego odzyskanie. Ponadto, niektóre systemy lokalizacji są wyposażone w dodatkowe funkcje, jak np. zdalne wyłączenie silnika, co może dodatkowo utrudnić dalszą ucieczkę złodzieja.

Najnowsze technologie: blokady CAN jako alternatywa dla tradycyjnego alarmu

W świecie, w którym technologia rozwija się w szybkim tempie, warto rozważyć najnowsze rozwiązania zabezpieczające, takie jak blokada CAN, która może okazać się bardziej efektywna niż tradycyjne autoalarmy. Blokada CAN, wykorzystująca zaawansowaną technologię sieci pokładowych pojazdów (CAN bus), oferuje nowy poziom zabezpieczenia poprzez uniemożliwienie nieautoryzowanego dostępu do systemów zarządzania pojazdem. Jest to szczególnie ważne w kontekście coraz bardziej zaawansowanych metod stosowanych przez złodziei, którzy są w stanie obejść tradycyjne systemy alarmowe. Blokada CAN działa w sposób mniej oczywisty niż alarm, ale skuteczniej zapobiega możliwości uruchomienia silnika przez osoby niepowołane. W połączeniu z systemem lokalizacji pojazdów, blokada CAN staje się potężnym narzędziem w zapobieganiu kradzieży oraz w zwiększaniu szans na odzyskanie pojazdu, co czyni ją atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą wykorzystać najnowsze osiągnięcia technologiczne w celu zabezpieczenia swojego samochodu.

Ubezpieczenie i koszty: w pakiecie taniej

Innym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest fakt, że instalacja systemu lokalizacji może przyczynić się do obniżenia składek ubezpieczeniowych. Wiele firm ubezpieczeniowych postrzega dodatkowe systemy zabezpieczające jako zmniejszenie ryzyka kradzieży, co może przekładać się na niższe koszty ubezpieczenia. To z kolei może być szczególnie atrakcyjne dla właścicieli droższych, bardziej pożądanych modeli aut, które często są celem złodziei. Do każdego z pakietów w naszej ofercie możesz dodać wraz z pakietem otrzymasz możesz skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego z atrakcyjnymi zniżkami

reklama

Firmy ubezpieczeniowe pozytywnie oceniają obecność dodatkowych systemów zabezpieczeń, interpretując je jako działanie zmniejszające ryzyko kradzieży. To w konsekwencji prowadzi do możliwości oferowania niższych cen ubezpieczenia. Nasze indywidualnie dopasowane propozycje ubezpieczeniowe są szczególnie atrakcyjne dla właścicieli droższych lub bardziej pożądanych modeli aut, które niestety często znajdują się na celowniku złodziei. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama pakietów, z których każdy można wzbogacić o korzystne opcje ubezpieczeniowe. Dodatkowo, oferujemy naszym klientom pełne wsparcie w wyborze optymalnego pakietu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i specyfiki pojazdu.

Wartość dodatkowego zabezpieczenia

Podsumowując, choć posiadanie autoalarmu jest zdecydowanie pożądane i stanowi pierwszą linię obrony przed kradzieżą, dodanie systemu lokalizacji pojazdów może znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa. Nie tylko zwiększa to szanse na odzyskanie skradzionego pojazdu, ale także może obniżyć koszty ubezpieczenia. Dlatego, biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, warto rozważyć instalację systemu lokalizacji pojazdów, nawet jeśli nasze auto jest już wyposażone w autoalarm i teoretycznie zabezpieczone przed kradzieżą