Skip to main content

Planujesz zakup lokalizatora GPS do samochodu? Warto wiedzieć, jaki lokalizator GPS do samochodu będzie  najlepszy, czyli który najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Dlatego musisz przede wszystkim określić, jak masz zamiar korzystać z takiego urządzenia? Czy potrzebujesz go tylko do śledzenia pojazdu, czy też do monitorowania jego stanu technicznego? Czy potrzebujesz go do monitorowania prędkości pojazdu? Czy potrzebujesz go do monitorowania zużycia paliwa? A może chodzi o śledzenie floty pojazdów?

Po określeniu swoich potrzeb, musisz zdecydować, jaki lokalizator GPS do auta będzie dla Ciebie najlepszy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń tego typu. Pokazujemy, czym różnią się pomiędzy sobą. Z pewnością dzięki temu dowiesz się, jaki lokalizator GPS wybrać do samochodu, aby mieć pewność satysfakcji z dokonanego wyboru.

Jak działa zabezpieczenie GPS zamontowane w samochodzie?

Zabezpieczenie GPS zamontowane w samochodzie odnosi się zwykle do funkcji antykradzieżowych i śledzenia pojazdu w przypadku kradzieży. Aby wiedzieć, jaki lokalizator GPS do auta będzie dla Ciebie najlepszy, warto poznać najpierw ogólne zasady działania takiego zabezpieczenia.

Zabezpieczenie GPS w samochodzie jest zintegrowane z odbiornikiem GPS, który albo stanowi część systemu nawigacji, albo jest osobnym urządzeniem śledzącym. Standardowo jest również wyposażone w moduł komunikacyjny, umożliwiający przesyłanie informacji o lokalizacji pojazdu do Centrum monitoringu. Moduł ten może korzystać z różnych technologii, takich jak sieć GSM, GPRS, 3G, 4G lub nawet bezprzewodowa sieć komórkowa IoT (Internet of Things).

Zabezpieczenie GPS w samochodzie monitoruje lokalizację pojazdu na podstawie odbieranych sygnałów satelitarnych. Informacje te są przekazywane poprzez wspomniany moduł komunikacyjny do Centrum Monitoringu, który przechowuje dane dotyczące trasy, prędkości i inne informacje związane z położeniem pojazdu.

Dowiedz się więcej: Jak działa GPS w samochodzie?

Ile kosztuje GPS w samochodzie?

Koszt GPS to niewielka cena w porównaniu z korzyściami wynikającymi z jego użytkowania.

W przypadku nieautoryzowanego użycia samochodu, na przykład w przypadku kradzieży, zabezpieczenie GPS może wyzwolić alarm oraz wysłać powiadomienie do właściciela pojazdu lub służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Powiadomienia mogą być wysyłane w formie wiadomości tekstowych, e-maili lub powiadomień push do odpowiednich aplikacji mobilnych.

Dane zabezpieczenia GPS, w tym lokalizacja, trasa i alarmy, są zazwyczaj przesyłane do Centrum Monitoringu, który umożliwia właścicielowi pojazdu lub odpowiednim służbom monitorowanie i śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym.

Ważne jest, aby pamiętać, że zabezpieczenie GPS w samochodzie może różnić się w zależności od producenta i modelu pojazdu. Niektóre samochody są fabrycznie wyposażone w systemy antykradzieżowe, podczas gdy w innych przypadkach można zainstalować osobne urządzenia śledzące, które oferują funkcje zabezpieczenia GPS. Lokalizowanie samochodu przez GPS to ważna funkcja, ale nie jedyna.

Jakie są koszty zakupu i instalacji lokalizatora GPS do samochodu?

Koszty składają się z dwóch części. Pierwsza to sam lokalizator, druga – opłata za jego montaż.

W pierwszym przypadku cena będzie różnić się w zależności od tego, jaki lokalizator GPS do samochodu wybierzesz. Przedział jest duży, ponieważ profesjonalne lokalizatory GPS kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Koszt zależy od jego funkcji i jakości.

Najczęściej lokalizatory GPS są montowane w samochodzie przez profesjonalnego mechanika lub instalatora. Tu opłata zależy od miejsca instalacji, marki oraz konkretnego modelu samochodu.

Dlatego to, jaki lokalizator GPS do samochodu wybierzesz, wpływa na koszty tylko częściowo, o czym musisz pamiętać.

Jaki lokalizator GPS wybrać do samochodu jako zabezpieczenie?

Jaki wybrać lokalizator GPS do auta, aby mieć pewność, że będziesz w stanie śledzić go w czasie rzeczywistym? Ważne jest, aby oferował tryb śledzenia live, który umożliwia bieżące monitorowanie położenia pojazdu na mapie. Dzięki temu będziesz mógł natychmiast reagować w przypadku kradzieży lub zagubienia pojazdu.

Jaki lokalizator do auta wybrać, jeśli chcesz więcej? W takim przypadku wybierz lokalizator GPS wysyłający powiadomienia gdy wykryje nieautoryzowane poruszanie się pojazdu. Dzięki temu będziesz natychmiast informowany o próbie kradzieży lub ruchach, których nie zatwierdziłeś. Niektóre zaawansowane lokalizatory GPS oferują zdalne wyłączanie silnika pojazdu. Ta funkcja może być przydatna w przypadku kradzieży, pozwalając zablokować zdalnie ruch pojazdu.

Geofencing to funkcja, która umożliwia ustalenie wirtualnych granic dla pojazdu. Jeśli opuści ustalony obszar, otrzymasz powiadomienie. To przydatne narzędzie do monitorowania, czy pojazd znajduje się tam, gdzie powinien. Dobry lokalizator GPS powinien zapewniać szybką reakcję na żądania lokalizacji i dokładne ustalanie położenia pojazdu. Powinien działać niezawodnie nawet w trudnych warunkach, takich jak obszary o słabym sygnale GPS.

Niektóre lokalizatory GPS mają także funkcję monitorowania stanu akumulatora pojazdu. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy akumulator jest niski, co może wskazywać na próbę manipulacji lub rozładowanie akumulatora w wyniku kradzieży.

Czy warto kupić lokalizator GPS?

Zdecydowanie tak! Montaż lokalizatora GPS powinien być to wykonany jak najszybciej po zakupie nowego auta. To, jaki lokalizator GPS do samochodu wybierzesz, będzie zależeć nie tylko od Twoich konkretnych potrzeb, ale również posiadanego budżetu. Ważne jest, aby wybrać renomowaną markę, która oferuje niezawodne urządzenia, odpowiednie funkcje zabezpieczeń oraz dobre wsparcie techniczne.!

Wybierz firmę, którą posiada 24h centrum monitoringu, gdzie będziesz mógł o każdej porze zgłosić kradzież swojego pojazdu i otrzymasz pomoc oraz która ma najszerszy zakres terytorialny świadczonej usługi. Przy wyborze firmy sprawdź, czy oferowany system GPS spełnia wymogi systemu specjalnego Towarzystw Ubezpieczeniowych, co pozwoli Ci uzyskać dodatkowe zniżki w ubezpieczeniu.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pozwolił odpowiedzieć na pytanie, jaki lokalizator GPS do samochodu będzie dla Ciebie najlepszy!